Žáci osmých a devátých tříd si i letos mohli zpestřit adventní čas netradiční výukou angličtiny. V týdnu od 9.prosince totiž opět probíhal na naší škole Active English Week – již tradiční projekt, který naše škola každoročně organizuje pro žáky ve spolupráci s jazykovou agenturou Sidas. Jedná se o výuku angličtiny s rodilými mluvčími.

 Děti se rozdělily do čtyřech skupin a šest hodin denně se věnovaly pod vedením svých nových učitelů pouze angličtině. Formou her, rozhovorů, soutěží a jiných zábavných aktivit si žáci mohli vyzkoušet své znalosti angličtiny v praxi. Počáteční ostych a obavy se rychle rozplynuly, protože jak se brzy ukázalo, lektoři byli nejen výborní učitelé, ale také velmi milí a zábavní společníci, a tak výuka probíhala v přátelské atmosféře.

 Děti se také dozvěděly spoustu informací o reáliích anglicky mluvících zemí, naučily se  několik slangových slovíček, zkusily si objednat hotelový pokoj či projít letištní kontrolou, a dokonce mohly díky „kartářce“ nahlédnout do své budoucnosti. Na závěr celého kurzu každý obdržel certifikát o jeho úspěšném absolvování a pak už jen zbývalo rozloučit se s našimi lektory, popřát jim šťastnou cestu domů a krásné Vánoce. Třeba se s některými z nich za rok v naší škole opět setkáme.

Vyučující angličtiny

IMG 20191213 131645

Byl to velký zážitek, všichni jsme si to užili.     Eliška a Klára

Byla s nimi legrace a David miluje Chelsea.     Adam

Knedlíky po „americku“ (čti opečené v toustovači) mi moc chutnaly.

Bylo to super. Těším se na příští rok.         Hanka

Nejlepší byly „role-play“ s Davidem! Vražda v parku, hořící škola,

střelba v bance – nejlepší zábava v angličtině!         Vojta

Byla to velká zábava, „role–play“ s Davidem byly asi nejlepší. Samozřejmě

knedlíky v toustovači byly delikatesa, moc se těšíme na příští rok.  Kája a Verča

Hráli jsme hry, psali jsme si nová slovíčka a poslouchali přízvuk kantorů.

Myslím si, že jsem se díky nim zlepšila v poslechu a těším se na příště.  Julča

Mohli jsme si vyzkoušet mluvit s rodilými mluvčími. Nemohu říct, kdo byl

nejlepší, s někým jsme si hráli hry a někdo byl vtipný. Moc jsme si to užili.  Kája

Teachers were great and very funny. Toast dumplings were delicious. It was great

when we worked in teams. We did „role–plays“ and we were acting in groups.

Nathan went skateboarding with us after school.   Honza M.