Active English Week je anglický program, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd základní školy na náměstí Mikuláše z Husi. Tento program měl žákům pomoci zábavnou formou ke zlepšení vyjadřování v anglickém jazyce i ke zlepšení gramatiky.

V letošním školním roce přijeli čtyři lektoři z anglicky mluvících zemí, během týdne jsme poznali rozdíly mezi anglickou a americkou angličtinou. Shaun s Ianem byli ze Skotska, Sam z Anglie a Alexander z Kalifornie.  Sam byl velice společenský a s úžasnou schopností vysvětlit jakýkoli pojem či neznámé slovíčko vtipným způsobem.  Alexander nás, kromě jiného, naučil tancovat salsu a měl největší smysl pro humor. Ian, nejstarší z lektorů, bral výuku vážně a potrpěl si nejvíce na výslovnost a správnou gramatiku.

Většina z nás se obávala, že neporozumí, ale opak byl pravdou. Výuka probíhala formou her, tance a zábavy. Během celého týdne jsme se s rodilými mluvčími spřátelili, stále jsme v kontaktu, stýská se nám a doufáme, že se za námi zase přijedou podívat.

                                                                                                                       Žáci 8. C.

Před celou akcí jsem nečekal nic zábavného. Myslel jsem si, že to bude každý den to samé a radost jsem měl pouze z pocitu, že se následující týden nebudu muset učit. Opak byl však pravdou. Naučili jsme se mnoho užitečného. Byl to ten nejlepší týden z celého roku a svůj certifikát si pečlivě vystavím.

                                                                                                   M. P. 9. B

Každoročně se na naší škole pořádá Active Week neboli týden s rodilými mluvčími. Ten letošní se mi líbil víc než minulý rok. Většinou tam byli mladí lidé, se kterými byla legrace a pořád jsme měli o čem mluvit. Kdybych mohla zůstat na této škole, určitě bych se přihlásila i příště.

                                                                                                    K. B. 9. B

Každý den jsme se zábavnou formou učili angličtinu, hráli hry, soutěže, ale i psali o tom, co budeme dělat o prázdninách. Lektoři měli každou hodinu skvěle připravenou a týden jsme si moc užili.

                                                                                                   J. T. 9. B

IMG 8256IMG 8264