Pro některé žáky naší školy byl letošní návrat do lavic opravdu výjimečný.  Ve čtvrtek  2. září se v obřadní síni Městského úřadu v Táboře konalo předávání certifikátů  dokládajících složení mezinárodně uznávané jazykové zkoušky Cambridge English. Za přítomnosti rodičů a kamarádů je děti převzaly z rukou Ing. Michaely Bébrové, zástupkyně ředitele Evropského centra jazykových zkoušek v Českých Budějovicích.

Žáci naší školy se na složení zkoušek z anglického jazyka pečlivě připravovali během loňského školního roku pod vedením vyučujících anglického jazyka.  Přestože  jsme byli nuceni všechny kurzy převést  na online výuku, děti předvedly při červnových zkouškách perfektní výkon.

Také letos nabízíme našim žákům přípravné kurzy vedoucí ke složení zkoušek Cambridge English. Věříme tedy, že se i za rok sejdeme  při tomto slavnostním aktu, který je pro děti zaslouženou odměnou za jejich celoroční snahu a za odvahu, s jakou absolvovaly svou první velkou zkoušku. Všem úspěšným absolventům kurzu srdečně blahopřejeme a těšíme se na setkání v novém školním roce.

Hana Prošková a Stanislava Bělohlavová, vyučující AJ

800A67D8 23FE 4F81 B666 3A91A136AB97

C501044E 0305 41F8 9C8F ADD221AD3BBD

Žáci jazykových tříd mají možnost přihlásit se do přípravných kurzů Cambridge English. Informace i přihlášku obdrželi v hodině angličtiny. V případě zájmu odevzdejte přihlášku do 30.9. vyučujícím AJ.

Podrobnější informace na www.lepsianglictina.cz

Pro některé žáky naší školy byl letošní návrat do lavic opravdu výjimečný .  Ve čtvrtek  3. září se v obřadní síni Městského úřadu v Táboře konalo předávání certifikátů  dokládajících složení mezinárodně uznávané jazykové zkoušky Cambridge English. Za přítomnosti rodičů a kamarádů je děti převzaly z rukou Ing. Michaely Bébrové, zástupkyně ředitele Evropského centra jazykových zkoušek v Českých Budějovicích, a starosty města Tábora Ing. Štěpána Pavlíka.

Žáci naší školy se na složení zkoušek z anglického jazyka pečlivě připravovali během loňského školního roku pod vedením vyučujících anglického jazyka.  Přestože jsme všechny kurzy museli na jaře převést na online výuku, děti předvedly při červnových zkouškách perfektní výkon. Několik osmáků dosáhlo dokonce jazykové úrovně B1, za což jim patří obrovská gratulace. Ani jejich mladší spolužáci však nezůstali pozadu a dokázali, že ani oni se ve světě neztratí J.

Také letos nabízíme dětem přípravné kurzy vedoucí ke složení zkoušek Cambridge English. Věříme tedy, že se i za rok sejdeme  při tomto slavnostním aktu, který je pro žáky zaslouženou odměnou za jejich celoroční snahu a za odvahu, s jakou absolvovali svou první velkou zkoušku. Všem úspěšným absolventům kurzu srdečně blahopřejeme a těšíme se na setkání v novém školním roce.

Hana Prošková a Stanislava Bělohlavová, vyučující AJ

IMG 0383

Žáci osmých a devátých tříd si i letos mohli zpestřit adventní čas netradiční výukou angličtiny. V týdnu od 9.prosince totiž opět probíhal na naší škole Active English Week – již tradiční projekt, který naše škola každoročně organizuje pro žáky ve spolupráci s jazykovou agenturou Sidas. Jedná se o výuku angličtiny s rodilými mluvčími.

Děti se rozdělily do čtyřech skupin a šest hodin denně se věnovaly pod vedením svých nových učitelů pouze angličtině. Formou her, rozhovorů, soutěží a jiných zábavných aktivit si žáci mohli vyzkoušet své znalosti angličtiny v praxi. Počáteční ostych a obavy se rychle rozplynuly, protože jak se brzy ukázalo, lektoři byli nejen výborní učitelé, ale také velmi milí a zábavní společníci, a tak výuka probíhala v přátelské atmosféře.

Děti se také dozvěděly spoustu informací o reáliích anglicky mluvících zemí, naučily se  několik slangových slovíček, zkusily si objednat hotelový pokoj či projít letištní kontrolou, a dokonce mohly díky „kartářce“ nahlédnout do své budoucnosti. Na závěr celého kurzu každý obdržel certifikát o jeho úspěšném absolvování a pak už jen zbývalo rozloučit se s našimi lektory, popřát jim šťastnou cestu domů a krásné Vánoce. Třeba se s některými z nich za rok v naší škole opět setkáme.

Vyučující angličtiny

IMG 20191213 131645

Byl to velký zážitek, všichni jsme si to užili.     Eliška a Klára

Byla s nimi legrace a David miluje Chelsea.     Adam

Knedlíky po „americku“ (čti opečené v toustovači) mi moc chutnaly.

Bylo to super. Těším se na příští rok.         Hanka

Nejlepší byly „role-play“ s Davidem! Vražda v parku, hořící škola,

střelba v bance – nejlepší zábava v angličtině!         Vojta

Byla to velká zábava, „role–play“ s Davidem byly asi nejlepší. Samozřejmě

knedlíky v toustovači byly delikatesa, moc se těšíme na příští rok.  Kája a Verča

Hráli jsme hry, psali jsme si nová slovíčka a poslouchali přízvuk kantorů.

Myslím si, že jsem se díky nim zlepšila v poslechu a těším se na příště.  Julča

Mohli jsme si vyzkoušet mluvit s rodilými mluvčími. Nemohu říct, kdo byl

nejlepší, s někým jsme si hráli hry a někdo byl vtipný. Moc jsme si to užili.  Kája

Teachers were great and very funny. Toast dumplings were delicious. It was great

when we worked in teams. We did „role–plays“ and we were acting in groups.

Nathan went skateboarding with us after school.   Honza M.

V říjnu 2019 se žáci 6. ročníků zúčastnili soutěže s inovativní aplikací “Wocabee”. Prostřednictvím této aplikace měli možnost procvičovat anglická slovíčka zábavnou formou na počítači. Žák Vašek Zeman (6.A) získal 2. cenu – tablet. Z výhry měl ohromnou radost! Gratulujeme a žákům, kteří si aplikaci předplatili na celý školní rok, přejeme hodně zábavy s anglickými slovíčky.

Vasek 1