Na páteční odpoledne jsme pozvali kamarády z Mareďáku. Tentokrát to nebylo opékání vuřtů jako minule, ale hledání odpovědi na otázku z nadpisu.

Sešli jsme se u Střelnice, kde se děti dozvěděly, jak to vlastně všechno začalo. A závěr? Strategické místo pro město na ostrožně, ale díky skalnatému podloží problém s vodou.

Děti se rozdělily do skupinek a podle obrázků hledaly místa, kde hledat vodu. První byla vodárenská věž, pak následovaly kašny. Na každé zastávce hledaly písmeno, které zapsaly do tajenky a ještě se dozvěděly pár zajímavostí. Prošli jsme Starým Městem až na „ Klášterní“ náměstí. Po doplnění posledního písmenka znaly děti odpověď.

Pátrání jsme ukončili na baště, kde si děti poskládaly puzzle s kašnami a určily, kde se nacházejí a co si o nich zapamatovaly. Všechny detektivy čekala nejen sladká odměna, ale i malý dáreček.

Do odjezdu dětí zpět na Mareďák byl čas, a tak jsme si pohráli na Sadech.

Další setkání bude tentokrát na Mareďáku. Těšíme se.