Na poslední lednové kino, které mělo strašidelný název: Husí kůže – Ukradený halloween, se vypravili pouze dva stateční. Děj nebyl tak strašidelný, jak napovídal název.

V pátek 25. 1.  se  děti přesunuly do kuchyňky. Semifinalisté dohrávali ještě poslední zápasy Pexiády a ostatní mezi tím připravili štrúdl. Děvčata vytvořila s jablky a kluci upekli slaný štrúdl. Ještě než jsme se vrátili na baštu, nezbyl ani drobeček.

Ve středu 30. 1. , kdy ve družině probíhalo finále Pexiády, se děti vydaly ven do Struh. Ve sněhu hledaly a určovaly stopy a nakonec prozkoumaly, jak si zvířátka pochutnala na dobrotách, které tam děti donesly před Vánocemi, a nasypaly jim čerstvé dobroty.

Poslední lednový den si s kamarády z Klíčku zahrály kuželky. Putovní pohár, o který se hraje již sedmým rokem, si odvezli po dvou letech Pavoučci na baštu. Protože v pátek byly pololetní prázdniny, přesunula se oslava na pondělí.