Již jedenáctým rokem se setkáváme s kamarády z Klíčku vždy v lednu, abychom si poměřili síly a dovednosti. Prvních pět let jsme to zkoušeli v bowlingu, ale již šestým rokem si šikovnost poměřujeme v kuželkách.

Kamil Sixta, „otec“ tohoto projektu, pro tento rok přišel s inovací. Družstvo Klíčku a Pavoučků z Klášteráku se rozdělilo do družstev. Z Klíčkařů byli Walkeři a Ďáblové a Pavoučci byli Apači a Tomahawkové (to proto, že celý školní rok máme na téma „Indiánský rok na Baště“).

Po druhé odpolední se z prostor kuželny Lokomotiva Tábor ozýval nejen rámus z koulejících se kuželek, ale i pokřik, to jak všichni povzbuzovali kamarády.

Jako pokaždé, když člověka něco opravdu baví, čas strašně rychle utíká. Dvě a půl hodiny uteklo, ani nevíme jak, a bylo zde vyhlášení. Děti s obavami očekávaly výsledky, přece jenom kamarádi jsou starší a silnější. Čtvrté místo obsadili Tomahawkové, třetí Ďáblové, druhé Walkerové. Apači na prvním místě si vedle medailí, diplomů a upomínky na dnešní den, odnesli i putovní pohár.

Všichni byli spokojeni a Pavoučci ještě nezapomněli kamarádům dát dáreček. Co jiného by mohlo být v indiánském roce než Indiánský lapač snů.

Děkuji Kamilovi i všem, kteří mu byli k ruce. Bylo to prima a již se těšíme na další setkání. Tentokrát to bude v květnu na Komoře.