I.oddělení ŠD 1.,3.,5., tř.

7. 2.  knihovna   17:45 – 19:15hod      Hvězdářství za časů posledních Rožmberků

8. 2.  výstava      13:30 – 14:30hod      Korálek ke korálku    10,-Kč

9. 2.  kino           17:30 -  19:10hod      Sněhová královna:Tajemství ohně a ledu 3D 140,- Kč

14.2.  knihovna   13:30 -  15:30hod      sv. Valentýn

15.2.  škola         13:00 -  14:30hod       vaříme: pečená jablka, mini pizza       10,-Kč

17.2.  Sobotníci   10:00 -  17:00hod      140 let muzea v Táboře     17.2.1878  60,-Kč

19.2.  škola         13:30 -  15:30hod       KARNEVAL

19.2.  kino           17:30 – 19:10hod       Duhová skála                                     110,-Kč

22.2.  divadlo      13:30 – 14:30hod       Malujeme v DONu

23.2.  kino           17:30 -  19:10hod      Pračlověk                                                       125,-Kč

27.2.  škola          13:00 – 14:30hod      Vaříme: koblížky, boží milosti, preclíky

28.2.  knihovna   13:30  - 16:00hod      Masopust a kostýmový průvod městem

Již deset let se setkávají děti  ze školní družiny s klienty  z Klíčku ze Záluží.

První Pavoučci (jak si děti z I. odd. ŠD říkají),  kteří se turnaje zúčastnil (bylo to na bowlingu v restauraci U Švejka) studují na střední nebo již na vysoké škole. Po šesté si účastníci vyzkoušely v kuželně Lokomotivy Tábor jaké to je porážet kuželky.  Každý turnaj je pro děti zážitkem, měří si své síly s „dospěláky, kteří mají duši dítěte“.  Přes počáteční ostych se však děti vrhají do souboje a myslím si, že si to užívají naplno, tak jako již devět let nazpět. Každý rok si děti pro své kamarády připraví nějaký dáreček. Tentokráte to byly „ veselé kuželky“.

Pořadí: Pavoučci              1. Honza Cedivoda 93 bodů

2. Melita Heřmánková 87 b.

3. Míša Jošt 75 b.

Klíček                 1. Zdenda Jiřinec 86 bodů

2. Jiří Vladyka 84 b.

3. Jirka Cifra 78 b.

Počítalo se jako každý rok prvních deset nejlepších hráčů a tím vznikl pro vyrovnané hody Klíčkařů náskok. Sedmnáct kuželek rozhodlo o tom, že si Klíčkaři odvezli pohár zpět. Děti se již těší na příští rok.  Jak sami říkaly: budou pilně cvičit a posilovat, aby měly dostatek sil a pohár získaly zpět.

Děkuji Kamilovi Sixtovi i ostatním za přípravu a organizaci.

IMG 1687

S novým rokem začaly i nové přednášky  v  Městské knihovně v Táboře.

Vesmírný Tábor 2018, cyklus přednášek o kosmonautice a astronomii zahájil ve středu  pan Michal Václavík. Přiblížil, co vše již podniklo ve výzkumu Marsu a co nás ještě čeká.  Nejvíce však děti zaujal, když vyprávěl o programu ExoMars  a o roce 2020, kdy by měl pokračovat průzkum Marsu přímo z jeho povrchu a to díky povrchové platformě a roveru. Tak uvidíme za dva roky.

IMG 1496

V lednu se v kuchyňce pracovalo trochu jinak. Děti si připravovaly trička na utkání v kuželkách s kamarády z Klíčku. Nejprve je různě motaly a pak následovalo barvení v duze. Děti si vybíraly ze čtyř barev a mohly i kombinovat. Výsledek byl pěkný.

Na opravdové kuchtění si děti počkaly do 19. ledna.  Z mrkve, jablíček, medu a piškotů tvořily kuličky, které obalovaly v kokosu. Mnozí  nedonesly domů ani ochutnat, tak to bylo vynikající.

IMG 1540

V lednu jsme v kině byli dvakrát.  Nová česká pohádka od Zdeňka Trošky se jmenovala Čertoviny a děti se při ní výborně bavily. Byla to příjemná pohádka, která pohladí po duši.

Druhý film byl dobrodružný.  A protože si děti doma často hrají na počítači, pohltil je tento příběh o to víc. Rodiče znají Jumamji ze svých mladých let jako deskovou hru, která byla úspěšně zfilmovana.

IMG 8192