Na čtvrtek 23.5. se děti ze družiny moc těšily.

Poslední setkání s kamarády z Klíčku pro „ Pavoučky z Klášteráku“ dopadlo výborně. Z kuželkového turnaje si odnesly putovní pohár. Bylo tak nasnadě, jak dopadne měření sil v jízdě na kole po velkém oválu na Komoře. Čekali je zde soupeři nejen z Klíčku ale i z Domova Petra Mačkov a z Denního stacionáře Strakonice.

Poslední dva roky byly děti třetí, a proto když jsme viděli soupeře, v duchu jsme si přáli, abychom třetí místo obhájili. Druhákům a čtvrťákům přišli pomoci i kluci, kteří již do družiny nechodí, ale rádi se vždy našich akcí účastní jako „ za mlada“.

Při konečném vyhlašování jsme nevěřili vlastním uším. Když jsme nebyli čtvrtí ani třetí, radovali jsme se z místa druhého. Jaké ale bylo překvapení, když na Pavoučky zbyl ten nejvyšší stupínek. Radost se nedala popsat.

Tento rok nám přeje. Druhý pohár za 1. místo. Moc děkuji všem závodníkům, vždyť jen projet velký ovál co nejrychleji je velká odvaha a vypětí. Uvidíme za rok.

Děkuji panu Kamilovi Sixtovi a jeho spolupracovníkům za organizaci. Věřím, že se opět uvidíme na další akci Klíčku.

IMG 5627

Páteční květnové odpoledne se děti ze všech oddělení školní družiny oddávaly soutěžím.

No, aby ne. Vždyť v sobotu byl MDD. Počasí přálo, a tak dvě hodiny na čerstvém vzduchu soutěžily v kuriózních disciplínách, např. slalom s plácačkou na mouchy, která postrkovala nafouklý balónek, slalom ve velkých papírových nohách, prolézání obručí bez pomocí rukou a jiné hry. Každá soutěž byla bodována od 1- 3 a nakonec se vše sečetlo a čekalo se na vyhlášení. Řeklo by se: tři družstva, tři místa, ale to, co jsme uslyšeli, nikdo nečekal. Všechna tři družstva měla stejný počet bodů. Vítězem byl každý. Sladké odměny a dobrý pocit z odpoledne si odnášeli všichni sportovci. A to byl hlavní cíl tohoto odpoledne. Děkuji paní vychovatelce Daně Novotné za organizaci a realizaci celého odpoledne.

IMG 5813

V pátek 7. června přijeli za dětmi z I. oddělení ŠD z Klášteráku kamarádi z ŠD z Mareďáku.

V plánu byla soutěž o Fifince, Piňďovi, Bobíkovi a Myšpulínovi, kteří tento rok slaví padesát let. Komiksové postavičky, kterým vdech život pan Jaroslav Němeček, známe jako Čtyřlístek. Na čtyřech stanovištích si mohly děti vyzkoušet dovednosti našich oslavenců, jenže…. přišlo překvapení. Když se děti společně sešly na Tržním náměstí a splnily první úkol, překvapila nás paní vychovatelka Hana Vovsová zprávou, že se přesuneme o patro níž. V prostoru Velkého šance začali pracovníci záchranné stanice Penthea předvádět letové ukázky dravců. I přesto, že akci pořádalo Kontaktní centrum pro seniory, mohli jsme se s dětmi akce zúčastnit. Odvážní z řad seniorů i dětí si vyzkoušeli jaké to je, když vám přistane na levé ruce dravec. O každém dravci, který se prolétl nad hlavami diváků, se dozvěděli ještě mnoho zajímavostí.

Odpoledne bylo moc krásné, a tak o kamarádech z Čtyřlístku uslyší děti z obou družin až po prázdninách.

IMG 5885

Předposlední květnové odpoledne si děti užily lesa. S panem Zdenkem Hronem jsme se sešli  za Švehlovým mostem a pak se vydali na Pintovku. Čtyřhodinová vycházka s myslivcem byla plná zajímavostí. Zastavili jsme se na různých místech, které bychom minuli bez povšimnutí, kdybychom šli sami. Zaujal nás největší strom - sekvoj, kterou objali čtyři kluci, další byla ukázka o síle přírody, to když při bouřce blesk zasáhl strom a vypadalo to, že strom uschne. Jenže strom přežil a po blesku zbyla pouze neznatelná jizva.

Konec vycházky byl korunován opékáním vuřtů na Harrachovce. V šest hodin si pro děti dojeli rodiče na místo a ostatní si vyzvedli až na baště.

Odpoledne jsme si moc užili. Počasí nám přálo a my jsme zase o něco moudřejší.

IMG 5780

Milada Stehlíková

03.06.2019 pondělí kino Pokémon: Detektiv Pikachu 3D 140,-Kč 17:00 – 19:10 hod
07.06.2019 pátek sady Čtyřlístkové odpo s kamarády z  Mareďáku 13:00 – 15:30 hod