V pátek 18. května jsme se s dětmi vypravili na návštěvu. MHD č. 60 nás dovezla na Maredův vrh

a my se ocitli před velkou budovou základní školy. Protože jsem jako žáček tuto školu navštěvovala, popisovala jsem, co kde bylo a co je tam nyní. Děti poslouchaly, ale stejně nejvíc je zajímalo, jaké budou děti, s kterými se setkají a hlavně, jak bude vypadat jejich družina. Oni jí mají jen sami pro sebe, nemusí se o prostor dělit se třídou, tak jako to mají děti na baště.

Po krátkém seznámení si děti spolu zahrály kvíz a na oplátku jim děti z Klášteráku zazpívaly a pokusily se naučit dvě veselé písničky. Družina se dětem líbila, ale také se těšily ven. Bylo hezké počasí, a tak nám ukázaly dětské hřiště, které mají cca 5 minut od školy. Počáteční ostych zmizel a děti si společně hrály na hodinu tělocviku. Čas utíkal rychle a my se museli vydat na autobus. Naši návštěvu jim budou připomínat dvě hlavičky, o které když se budou starat, tak jim vyrostou zelené vlásky. Věříme, že si také najdou čas a přijedou nás navštívit. Děkuji paní vychovatelce Haně Vovsové, že jsme mohli navštívit jejich oddělení a že s námi byli páteční odpoledne.

IMG 2479

V pondělí 14. května na děti z I. oddělení školní družiny v Husitském muzeu čekala paní Gábina, aby pod jejím vedením prozkoumaly prostory této budovy.

Nejprve se děti dozvěděly, co je to muzeum a co můžeme v nich najít. Protože našemu Muzeu je tento rok 140 let, dostaly děti pracovní listy a pustily se do řešení úkolů. Mázhaus, sklepení, gotický sál a stálá expozice husitství, tam všude hledaly odpovědi na otázky. Paní Gábina jim ke každému úkolu ještě pomohla drobnými nápovědami, a tak není divu, že děti pátrání bavilo a hodinka utekla jako voda. Vyzkoušely si také, jak těžká byla košile, kterou nosila většina bojovníků a na trůnu v královském plášti, s korunou na hlavě a žezlem v ruce, si mohly vyzkoušet být neomezeným vládcem a vyslovit přání.

Děkuji paní Gábině za příjemné odpoledne, které jsme si s dětmi opravdu užili.

IMG 9305

Ve čtvrtek 3. května se děti ze družiny vypravily do Nemocnice na ONP(oddělení následné péče), aby jako čarodějnice pobavily pacienty.

Prostor na jejich vystoupení nebyl velký, vše se odehrávalo na chodbě, ale děti a hlavně tanečníci si s tím poradili. V programu se střídaly písničky, básničky a vtipy s country tanci skupiny Black Hors.

Diváci nejen tleskali výkonům, ale společně s dětmi si i zazpívali a zasmáli se vtipům. Na závěr ještě děti prošly oddělením a rozdaly pacientům malé dárečky. Na oplátku si vychutnaly zmrzlinový kornout, který v tom vedru přišel vhod.

Věřím, že téměř třičtvrtěhodinové vystoupení pobavilo a opravdu přineslo dobrou náladu na oddělení.

Již dvanáctým rokem navštěvujeme v období blížících se čarodějnic seniory v G- Centru. Letos jim děti nejen zpívaly, přednášely básničky, ale vyprávěly vtipy. Nechyběl ani oblíbený kroužek country tanců – Black hors. Program, kterým děti chtěly potěšit stařečky, se protáhl z půl hodiny téměř na hodinu, ale věříme, že i drobné chybičky, které se poštěstí i dospělým, byly prominuty, a že děti potěšily i dárečky, které v průběhu programu roznesly po celé budově.

Věříme, že při dalším přeletu nad Táborem se budeme moci opět v tomto příjemném prostředí zastavit.

V sobotu 21.4. jsme se s dětmi sešly opět na desátou dopoledne na baště. Vyráběly si mechová srdíčka a na oběd si vybraly místo špaget po Boloňsku, pizzu. Každý ochutnal se sýrem, se šunkou, s ananasem, ale největší úspěch měla pizza čokoládová.

Odpoledne na nás čekala paní Gábina na nám. Fr. Křižíka. Sluníčko pálilo, a tak jsme přivítali pozvolné přesouvání do Muzea. Zastavili jsme se u plastiky Tábora. Téma dubnových Sobotníků nebylo vůbec jednoduché – Zednáři.

Ale paní Gábina to pojala tak hravou a nápaditou formou, že si děti užívaly a hltaly každé její slovo.

Z dětí chvíli byly stavitelé, to když stavěly katedrálu. Badately se staly při vyplňování pracovních listů a hledání odpovědí v expozici. Prostě prima odpoledne.

Třešničkou Sobotníků byla návštěva cukrárny. Mňam.

Milada Stehlíková, vychovatelka ŠD při ZŠ a MŠ Mikuláše z Husi.