V pondělí se vydaly děti ze školní družiny za houbami ne do lesa, ale do Botanické zahrady.

Již od neděle zde probíhala výstava hub. Dětí se ujal pan Špinar. Nejprve děti seznámil s pravidly při hledání a sbírání hub. Hlavní pravidlo: neochutnávat syrové houby. Když zjistil, jaké houby děti znají, zaměřil se na zajímavosti. Vybral houby, u kterých děti měly určit vůni. Kokos a maggi poznaly, ale u mandlí jsme využili nápovědu. Postupně jsme se přesunuli okolo vystavených hub až na druhý konec místnosti. Jedovaté houby děti zaujaly, ale hlavně se dozvěděly, proč si měly zapamatovat hlavní pravidlo…. neolizovat prsty a neochutnávat.

Houby, které zde byly vystaveny, můžete najít na Táborsku. Tomu, že je v naší oblasti čisto, nasvědčuje výskyt  houby jménem lošák. Čas rychle utekl. Děti povídání o houbách zaujalo, a proto se mohou na návštěvu pana Špinara těšit přímo ve družině.

I.oddělení ŠD
      Milada Stehlíková

2.10. středa knihovna Odpoledne se skauty 13:30 -15:45 hod
3.10. čtvrtek kino Ovečka Shaun: Farmageddon 16:45 -18:45hod 120 Kč
9.10. středa knihovna Vesmírný Tábor 17:45 – 19:15 hod
11.10. pátek botanka Úprava zavlažovacího valu 13:30 -16:00 hod
14.10. pondělí botanka Výstava hub 13:30 -14:30hod     10 Kč
17.10. čtvrtek kino Zloba: Královna všeho zlého 3D 16:45 -19:00hod      140 Kč
18.10. pátek bašta Odpoledne s kamarády z Mareďáku 13:00 – 16:00hod
19.10. sobota město Den archeologie 10:00 – 17:00 hod   60 Kč
      pod záštitou Sdružení rodičů a přátel školy

Jen co se děti první týden rozkoukaly ve škole, mohly si užívat družiny. Druhý týden stál opravdu za to.

Navštívily výstavu v Galerii 140 – Fimfárum, kde po zhlédnutí kulis a scénářů sedly do pohodlných polštářů a sedaček. Sledovaly příběh: Štěstí a rozum. Příběh děti zaujal nejen svým obsahem, ale i díky podmanivému přednesu Jana Wericha. Děti udržely pozornost celých 40 minut a to je opravdu příjemné zjištění, hlavně u prvňáčků. Druhá akce čekala děti ve středu večer. V kině měly možnost podívat se na novou českou pohádku Hodinářův učeň. A potvrdilo se to, co jsem zjistila na výstavě. Děti zvládly sledovat příběh celých 102 minut, tedy občas si musel někdo odskočit … Pohádku  všem doporučujeme. V pátek odpoledne pak oblékly pracovní oblečení  a vyřádily se v botanické zahradě. Devět dětí malovalo sud na vodu a deset plelo pocitový chodníček. Od května, kdy jej děti tvořily, opravdu zarostl, a tak kluci měli plné ruce práce.

Myslím, že na druhý školní týden děti nezapomenou a věřím, že nezapomenutelnými týdny se to tento školní rok bude jen hemžit.

10.09.2019 úterý výstava FIMFÁRUM                           10,- Kč
11.09.2019 středa kino HODINÁŘŮV UČEŇ        120,- Kč 16:45 -18:45hod
13.09.2019 pátek botanka MALOVÁNÍ NA SUD   13:15 -16:00hod
18.09.2019 středa knihovna SKAUTSKÉ ODPOLEDNE   13:15 -15:45hod
19.09.2019 čtvrtek kino PSÍ KUSY                        120,- Kč 16:45 -18:35hod
25.09.2019 středa třída VAŘÍME Z DARŮ PODZIMU

Poslední školní měsíc je ve znamení těšení se na prázdniny a mnozí jedou z posledních sil. To neplatí u nás v družině. Předposlední červnový týden neměly děti čas se nudit, natož zlobit.

V pondělí se vyhlašovaly výsledky již jedenáctého ročníku Běhu do Střelnických schodů. Nejrychlejší nohy měl Engi z páté třídy, který byl nahoře za 15,15 s a nechyběla ani odměna pro nejrychlejší děvče Nikolku ze třetí třídy za 19,2 s, Zvláštní cenu si odnesla Rozárka z první třídy, která do schodů běhala v holínkách. Běhalo celkem 52 dětí. Odměnu získal každý běžec a ti, kteří stáli na stupíncích vítězů, si vedle sladkých medailí, odnášeli ceny, které dodalo Sdružení rodičů a přátel školy, jež pracuje při naší škole.

V úterý si druháčci zasportovali. Soutěžili v kroketu a v pétanque.

Ve středu děti navštívily knihovnu dvakrát. Odpoledne s Andrejkou vytvářely mapu. Na archy papíru domalovávaly vodovými barvami domy, zeleň, řeky… Vznikla pěkná mapa Tábora. Večer jsme se těšili na pana Halouska a na povídání o prvních krocích po Měsíci.

Ve čtvrtek a v pátek se děti věnovaly doplňování Indiánského zápisníku.

Víkendová neděle byla opět pod vedením Sdružení rodičů a přátel školy. Zájemci z řad dětí z prvního stupně se vydali na celý den na Hlubokou na Ohradu, kde se zúčastnili Národní myslivecké slavnosti. Program byl pestrý, kdy děti plnily úkoly až na dvaceti stanovištích. Nechyběla návštěva zámku a zoologické zahrady. Výlet se vydařil. Tak zase někdy.

To byl předposlední týden v červnu.

Poslední červnovou středu se sešla všechna oddělení školní družiny, aby se dozvěděla, jak dopadl celoroční sběr Pet víček a hliníku.

Sbíralo 32 sběračů, kteří donesli dohromady 93 kg. Odměnou jim byly dárečky, čokoláda a nanuky.

Smyslem tohoto sběru bylo a je, aby děti pokračovaly s tříděním i doma, a tak přispívaly k ochraně životního prostředí. Děkuji všem sběračům.