STŘEDA  Knihovna 13:30 - 15:45 hod 100 let republiky

26.10. Kino 16:45 - 18:40 hod Když draka bolí hlava 120,-Kč

STŘEDA Knihovna 13:30 - 15:45 hod Kočkoidní odpoledne
31.10.

Tentokrát jsme se s dětmi sešli až po obědě. Dopravili jsme se do Sezimova Ústí I. - jak říkáme do Paďous, abychom navštívili se Sobotníky nově nainstalovanou expozici o životě druhého prezidenta Československé republiky Edvardu Benešovi. Děti nejprve plnily úkoly z pracovního listu a pak si na čas každý postavil model vily manželů Benešových. Ještě se došly podívat na hrobku pod „ kazatelnou“ a odpoledne ukončily hledáním míčků, ze kterých sestavily písmeno B. Počasí nám přálo a program se dětem moc líbil. Děkuji.

IMG 3000

Druháčci se šli podívat do muzea. Čekala je tam paní Gábina. V prvním patře muzea se dozvěděli něco více o místnosti, ve které se nachází. Zvídavé otázky, co je tohle a co tamhle to, Gábinu nevyvedly z rovnováhy.   Děti si ještě zahrály na malé detektivy, to když objevovaly, kdo je v gotickém sále na podstavcích.

V dalších dvou místnostech jsme s dětmi obdivovali stavby, které vznikly v průběhu sta let. Mezi objekty, které najdeme po celých jižních Čechách, se našlo i šest panelů se stavbami v celé republice.

Ve finále si každý našel tu svoji nej... stavbu  a hlavně odcházely domů s návrhy na rodinné výlety. Stavby opravdu byly moc zajímavé. Ta nejbližší je most pod Stádlcem, který sem byl přesunut z místa, které bylo později zatopeno díky Orlické přehradě.

IMG 2923

V září jsme s dětmi navštívili knihovnu dvakrát.

Na první návštěvě si chlapci poslechli pana Petra Scheiricha, který vyprávěl o tom, jak se vlastně námořníci mohli orientovat. Historie navigace nejen podle hvězd. Jak již teď víme, hvězdy nebyly jediné. Prostě, plavba na lodi nebyla tak jednoduchá, jak to vídáme v různých filmech.

Na další návštěvu se děti těšily, protože pro ně měla Andrejka připravenou výrobu papíru.

Trošku jsme se obávali, aby nezačalo pršet, protože se práce přesunula ven, ale naštěstí nám vyšlo i počasí. Děti si pod vedením vyrobily svůj papír. Někdo si jej ozdobil lístečky a jiný jej nechal jen tak. Své výrobky si děti odnesou až při další návštěvě (musí totiž uschnout). Tak to byl další nápad, jak šetřit naše lesy a nejen ty.

IMG 2949

Páteční odpoledne si děti z I.oddělení školní družiny užily úplně jinak než jsou zvyklé. Vybaveni pracovním oblečením čekaly, co je pro ně přichystané. Zadržovací valy – to bylo vše, co věděly. Podrobnosti a důvod stavby těchto valů jim vysvětlila paní ing. Šišková. Protože bylo hodně dětí, vytvořily dvě skupiny. Děvčata se pustila do sběru žaludů a kluci vozili zeminu, míchali ji s vodou a nakonec „bláto“ dávali na připravený val. Počasí přálo a chlapce tato práce nadchla natolik, že jim nevadilo, když se blátíčko ocitlo na tričku. Na poslední část přišla děvčata a začala val osazovat různými rostlinkami, které vydrží jak zimu, tak hlavně taková vedra, jako byla letos.

Věřím, že tato pracovní návštěva nebyla poslední, protože si to děti moc užily.

IMG 2989