Ve středu 22.1. přivítali žáci osmých ročníků mezi sebou vzácného hosta. Byl jím pan Pavel Petrman, uznávaný IT odborník zabývající se ochranou osobních dat a bezpečím na internetu. Děti dnes používají internet každý den a příliš si nelámou hlavu s tím, co se děje s jejich osobními daty. Pavel Petrman žákům během dvouhodinového programu objasnil, co se vlastně skrývá za tím, že jsou jejich oblíbené sítě zdarma, jak nakládají firmy s jejich osobními daty a na co si dát při práci s internetem pozor. Děti zajímaly především sociální sítě a jejich rizika, takže o otázky a náměty do diskuze nebyla nouze. Rádi bychom poděkovali paní Zitě Čechové, koordinátorce vzdělávacího projektu pro školy Dál Nic!?, která pro naši školu tuto přednášku zorganizovala. Doufáme, že se v budoucnu zase někdy setkáme nad dalšími zajímavými a přínosnými tématy.

Mgr. Hana Prošková

Data na netu foto