Ve dnech 19. a 20. června 2018 se vydali žáci třídy 8. B poznávat jihočeské lázeňské  město Třeboň. Navštívili Schwarzenberskou hrobku, v jejíž kryptě je uloženo 26 rakví s ostatky příslušníků tohoto rodu. Prošli se po naučné stezce Cesta kolem Světa a navštívili místní pivovar, kde měli možnost ochutnat i jeden z jeho produktů, samozřejmě pouze nealkoholický.  Kromě poznávání  historie    a dlouholetých tradic tohoto města, spojeného s rybníkářstvím a významnými jmény jako Štěpánkem Netolickým a Jakubem Krčínem z Jelčan, či pivovarnictvím, zbyl čas i na  sport, zábavu a odpočinek. Kdo chtěl, zahrál si fotbálek, vykoupal se v Opatovickém rybníku nebo si zazpíval. Nechyběla ani trocha adrenalinu při večerním „Bobříku odvahy“. Po oba dva dny bylo velmi příjemné počasí a všichni si výlet užili.                                                                                                       

                                                                                                                                                  Světlana Panovská

P1050335