Poslední dubnový den si někteří žáci ZŠ Mikuláše z Husi Tábor zpestřili návštěvou Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Žáci 8. C postavili dva týmy a zapojili se do projektu Příběhy našich sousedů. Oslovili dva pamětníky událostí 2. světové války a zaznamenali jejich životní příběhy pro databázi Paměť národa. Pak  týmová práce pokračovala, sepsali scénáře k rozhlasovým reportážím. Z nahrávek vybrali nejzajímavější místa, zaznamenali stopáže, dopsali komentáře. Už zbývalo jen překonat ostych z rozhlasového mikrofonu a červeného světýlka, které zahájilo živé nahrávání. S pomocí rozhlasových profesionálů si sestříhali své nahrávky, doplnili je komentáři a dvě reportáže jsou na světě. Tím práce žáků ale nekončí. Čeká je poslední krok projektu. Připravit prezentaci o svých pamětnících a 7. června s nimi vyrazit do závěrečného boje před porotu. Tak, nadšení historici, držíme vám palce.

Mgr. Kateřina Brázdová