Ve čtvrtek 27. dubna v sálech Vlašského dvora v centru Českého Krumlova proběhlo krajské kolo Přehlídky dětské recitace 2018 3. a 4. kategorie.

Tříčlenné porotě se představilo 21 recitátorů, vítězů okresních kol Jihočeského kraje. Naši školu reprezentoval deváťák Daniel Paukner.

Příjemná a pohodová atmosféra, krásné prostředí historických sálů Vlašského dvora, ranní posilnění „snídaňovými“ vaflemi se šlehačkou a jahodami, ale především perfektní přednes dvou prozaických textů od Zdeňka Jirotky a Arthura Conana Doyleho vyneslo Dana mezi dvě nejlepší a nejinspirativnější vystoupení ve čtvrté kategorii. Zaslouženě postupuje na Celostátní přehlídku dětské recitace, která se koná ve dnech 8. – 10. června 2018 ve Svitavách.

Danovi gratulujeme, do dalšího kola mu držíme palce a přejeme hodně úspěchů.

                                                                Drahomíra Kožíšková

                                                                ZŠ a MŠ Mikuláše z Husi, Tábor

dan