Dne 19. 4. se všechny sedmé ročníky naší školy vydaly na exkurzi do Zoo v Praze. Hned u vchodu jsme dostali pracovní listy a do skupin si koupili mapy, abychom se měli podle čeho orientovat. Jako první jsme spatřili pandu červenou, která z toho velkého tepla zřejmě nebyla nadšená, a proto si lehla a otočila se k nám zády. Jako další jsme navštívili Indický pavilon, kde jsme převážně viděli hlavně ryby, některé opice a netopýry. Dále jsme pokračovali k ledním medvědům, kteří nás bedlivě pozorovali. Další byli orangutáni, kteří byli tak moc unavení vedrem, že pouze leželi a odpočívali. Nejroztomilejší však byla vydra, jež s chutí předváděla své dovednosti ve vodě. Africký pavilon byl plný různých hlodavců………například veverek a syslů.

Cestou k restauraci Galuna jsme viděli krásně zbarvené antilopy a lamy. Pavilon hrochů byl bohužel zavřený, tak snad příště. Nejhezčí byli hraví tuleni, při jejich dovádění jsme málem zapomněli na čas.

Exkurze byla velmi zajímavá a poučná, kromě informací ze života zvířat jsme se dověděli třeba něco o hinduismu. Domů jsme se vraceli nabiti nevšedními zážitky.

                     Natka, Adri a Niky, žákyně 7. B