Děti ze IV. A ZŠ a MŠ Tábor, nám. Mikuláše z Husi 45 si v noci z úterý 27. 3. na středu 28. 3. připomněly blížící se 213. výročí narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Vyzbrojeny baterkami se vydaly hledat po škole vylepené kódy, které pomocí názvů Andersenových pohádek jim pomohly najít písmena do první části tajenky. Pro odkrytí písmen druhé zašifrované části musely děti požádat o radu moudrou Sibylu. K tomu potřebovaly notnou dávku odvahy. Po nutné hygieně se děti zachumlaly do svých spacáků a nejlepší čtenáři se střídali v předčítání pohádek dánského spisovatele. Ve škole, jejíž zdi by teoreticky mohly přivítat dánského spisovatele, zazněly jeho pohádky jako Císařovy nové šaty, Princezna na hrášku, Křesadlo a další.  Druhý den, kdy pan ředitel popřál všem učitelům k jejich svátku, jsem se dočkal i poděkování od žáků a žákyň mé třídy. Jak se zdá, i bez mobilních telefonů, lze prožít ve škole malá dobrodružství a společné zážitky, na které si snad jako dospělí čtenáři někdy v budoucnu rádi vzpomenou.

Mgr. Milan Černý, třídní učitel IV.A