Když jsme nesli paní učitelce Heroutové výkresy do soutěže, kterou vyhlásilo plzeňské Techmania Science Center, nevěřili jsme, že bychom mohli mít šanci uspět. O pár týdnů později jsme tak s překvapením zjistili, že díky našim talentovaným spolužačkám Marušce Nakonečné a Verče Zídkové jsme získali první cenu v této soutěži – vstupenky pro celou třídu do Techmanie.

                A tak jsme se 14.6. sešli spolu se zájemci z ostatních devátých tříd a vyrazili jsme do Plzně. V  rámci zeměpisné exkurze jsme se nejprve ocitli v plzeňském pivovaru, dozvěděli jsme se vše o historii vaření piva a jeho následné cestě za zákazníky. Poté již následovala cesta do Techmanie.

                Nejdříve jsme si všichni procházeli různé exponáty a na vlastní kůži zkoušeli všelijaké fyzikální pokusy z nejrůznějších oblastí. Velmi nás zaujala expozice věnovaná sportům, kde jsme si skvěle zasoutěžili a užili si spoustu legrace. Poté jsme se sešli v planetáriu, kde jsme sledovali promítání soutěžních výtvorů. Bylo úžasné vidět naše mapy na velké promítací kouli znázorňující model Země. Díky ochotě našeho pana průvodce, kterému jsme začali přezdívat „pan Planeťák“ J , jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o vesmíru a užili si také spoustu zábavy.

                Čas vymezený na naši exkurzi utekl jako voda, a tak jsme se plni hezkých zážitků vydali na zpáteční cestu do Tábora. Za tuto poslední společnou exkurzi děkujeme zejména Marušce a Verče, ale i paní ředitelce za to, že nám cestu do Plzně umožnila a panu učiteli Pavlišovi, který vše pro nás zorganizoval.                                             Žáci 9.C

Marusky mapaVercina mapa