Již můžeme říct tradičně -  žáci sedmých tříd se svými učiteli Den Země spojují s návštěvou   ZOO Praha. Nebylo tomu tedy jinak ani v tomto školním roce.

Ve středu 25. dubna se účastníci exkurze usadili do plyšových sedadel dálkového autobusu, mnozí nasadili sluchátka s oblíbenou hudbou a za ne zrovna slibného počasí vyrazili ku Praze. Cesta příjemně ubíhala, obloha se postupně rozjasňovala a Praha nás opravdu nečekaně přivítala nádherným jarním dnem už s rozkvétajícími šeříky.

Po vstupu do ZOO se žáci rozdělili do skupinek po dvou či třech a vyrazili plnit úkoly v pracovních listech. Vzhledem k pěknému počasí většina zvířat vylezla ze svých brlohů, takže bylo opravdu nač se dívat. Růžoví a červení plameňáci, barevní papoušci, rozverné gorily, líní hroši, majestátní sloni, pruhované zebry, roztomilí tučňáci ...... . A nakonec unavení, ale spokojení naši žáci. Cestou domů si navzájem ukazovali své "fotoúlovky" na svých mobilech a snad se některý z nich zamyslel nad tím, co může sám udělat pro to, aby nedocházelo k dalšímu ničení životního prostředí.

          Za zúčastněné Petr Nechvátal.

IMG 1220