I letos se naši osmáci zúčastnili cyklosoustředění v Blatnici u Mladé Vožice. Akce proběhla ve dvou týdnech. První týden najely děti z 8.A a z 8.C 120 km v okolí Blatnice. Počasí vyšlo perfektně, pršelo pouze jeden den. Druhá skupina žáků z 8.B a 9.A sice zmokla hned první den, ale pak už si děti užívaly pěkné slunné dny. I proto najela druhá skupina celkem 150 km. Během celého týdne jsme zažili hodně srandy, několik pádů na kolech a vynikající domácí kuchyni. Mnozí dokonce i perfektně uklízeli chatky, kde spali. Postupem času přibývalo těch, kteří vyjeli celé kopce a netlačili kolo jako mnozí v prvních dnech. Oba kurzy jsme zakončili bez větších problémů příjezdem k naší škole. Děkujeme všem, že jste všichni našli odvahu poprat se s nelehkým terénem a nevzdali jste to. Sportu zdar a cyklistice zvlášť.

Igor, Liba, Petr

IMG 20211001 130716

Během prvních zářijových dnů proběhly na naší škole adaptační programy pro šesté třídy. Děti pod vedením školního psychologa Mgr. Plašila a třídních učitelek zažily den plný zábavy a vzájemného poznávání. Vyzkoušely si, jak je někdy složité najít společné řešení problému, jak je důležitá vzájemná spolupráce a komunikace, dozvěděly se spoustu informací o svých spolužácích a především se spolu dobře pobavily. Přejeme všem úspěšný start do nového školního roku a těšíme se na další společné aktivity.

AF258E9C CA9B 49DC 9968 2BCABCF5C8B6

Pro některé žáky naší školy byl letošní návrat do lavic opravdu výjimečný.  Ve čtvrtek  2. září se v obřadní síni Městského úřadu v Táboře konalo předávání certifikátů  dokládajících složení mezinárodně uznávané jazykové zkoušky Cambridge English. Za přítomnosti rodičů a kamarádů je děti převzaly z rukou Ing. Michaely Bébrové, zástupkyně ředitele Evropského centra jazykových zkoušek v Českých Budějovicích.

Žáci naší školy se na složení zkoušek z anglického jazyka pečlivě připravovali během loňského školního roku pod vedením vyučujících anglického jazyka.  Přestože  jsme byli nuceni všechny kurzy převést  na online výuku, děti předvedly při červnových zkouškách perfektní výkon.

Také letos nabízíme našim žákům přípravné kurzy vedoucí ke složení zkoušek Cambridge English. Věříme tedy, že se i za rok sejdeme  při tomto slavnostním aktu, který je pro děti zaslouženou odměnou za jejich celoroční snahu a za odvahu, s jakou absolvovaly svou první velkou zkoušku. Všem úspěšným absolventům kurzu srdečně blahopřejeme a těšíme se na setkání v novém školním roce.

Hana Prošková a Stanislava Bělohlavová, vyučující AJ