PrijatiMS

Poslední dubnový den si někteří žáci ZŠ Mikuláše z Husi Tábor zpestřili návštěvou Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Žáci 8. C postavili dva týmy a zapojili se do projektu Příběhy našich sousedů. Oslovili dva pamětníky událostí 2. světové války a zaznamenali jejich životní příběhy pro databázi Paměť národa. Pak  týmová práce pokračovala, sepsali scénáře k rozhlasovým reportážím. Z nahrávek vybrali nejzajímavější místa, zaznamenali stopáže, dopsali komentáře. Už zbývalo jen překonat ostych z rozhlasového mikrofonu a červeného světýlka, které zahájilo živé nahrávání. S pomocí rozhlasových profesionálů si sestříhali své nahrávky, doplnili je komentáři a dvě reportáže jsou na světě. Tím práce žáků ale nekončí. Čeká je poslední krok projektu. Připravit prezentaci o svých pamětnících a 7. června s nimi vyrazit do závěrečného boje před porotu. Tak, nadšení historici, držíme vám palce.

Mgr. Kateřina Brázdová

Ve čtvrtek 27. dubna v sálech Vlašského dvora v centru Českého Krumlova proběhlo krajské kolo Přehlídky dětské recitace 2018 3. a 4. kategorie.

Tříčlenné porotě se představilo 21 recitátorů, vítězů okresních kol Jihočeského kraje. Naši školu reprezentoval deváťák Daniel Paukner.

Příjemná a pohodová atmosféra, krásné prostředí historických sálů Vlašského dvora, ranní posilnění „snídaňovými“ vaflemi se šlehačkou a jahodami, ale především perfektní přednes dvou prozaických textů od Zdeňka Jirotky a Arthura Conana Doyleho vyneslo Dana mezi dvě nejlepší a nejinspirativnější vystoupení ve čtvrté kategorii. Zaslouženě postupuje na Celostátní přehlídku dětské recitace, která se koná ve dnech 8. – 10. června 2018 ve Svitavách.

Danovi gratulujeme, do dalšího kola mu držíme palce a přejeme hodně úspěchů.

Drahomíra Kožíšková

ZŠ a MŠ Mikuláše z Husi, Tábor